Question & answer

1. Dieta jest zgodna z zaleceniami żywienia, o których możesz przeczytać w publikacjach naukowych poniżej:

Literatura: Williams 'Essentials of Nutrition and Diet Therapy - Revised Reprint

Publikacje naukowe:

2. Czy przygotowanie posiłków zajmuje dużo czasu?

Przygotowanie zaproponowanych przez nas posiłków nie zajmuje dużo czasu. Własnoręczne przygotowanie posiłków na cały dzień oczywiście wymaga więcej czasu, uwagi i planowania, niż gdybyśmy kupili gotowe danie mrożone czy też zamówili pizzę. Nie oznacza to jednak, że będziemy musieli spędzić w kuchni kilka godzin dziennie. Nasze dania składają się z ogólnodostępnych produktów, a przepisy są proste i smaczne.

3. Jakich efektów mogę spodziewać się po skorzystaniu diety online?

Dużo zależy od determinacji, czasu trwania diety oraz problemu z jakim się zmagamy. Z uwagi na wiele czynników mających wpływ na końcowy efekt nie jesteśmy w stanie dać jednoznacznej odpowiedzi. Nasze doświadczenie zebrane podczas wielu lat prowadzenia gabinetów dietetycznych na terenie całej Polski pozwala nam stwierdzić, że proponowane przez nas jadłospisy się sprawdzają i przynoszą oczekiwane efekty wśród osób, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować.

4. Jak mam obliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne?

Istnieje kilka sposobów na obliczenie zapotrzebowania energetycznego. Zacząć musimy od określenia swojej podstawowej przemiany materii. Można to zrobić korzystając z analizatora składu ciała dostępnego w gabinetach dietetycznych oraz na niektórych siłowniach. Możemy też skorzystać ze wzoru:

Mężczyźni: Wiek (lata) i Kcal / dobę, W – waga

Kobiety: Wiek (lata) i Kcal / dobę, W – waga

Otrzymany wynik musimy teraz przemnożyć przez współczynnik aktywności fizycznej:

W ten sposób otrzymamy całkowitą przemianę materii, która przynajmniej teoretycznie odzwierciedla nasze dzienne zapotrzebowanie.

5. Czy w otrzymanym jadłospisie mogę wymieniać poszczególne produkty?

Tak. W naszych jadłospisach poszczególne produkty można wymieniać. Co więcej, podpowiemy nie tylko na co wymienić, ale też o ile zmniejszyć lub zwiększyć gramaturę zamienionego składnika, aby zachować właściwą ilości kalorii w diecie. Zmiana składników jest bardzo łatwa i intuicyjna.

6. Na jakich urządzeniach działa aplikacja?

Aplikacja działa zarówno na telefonach z systemem Android jak i IOS.

7. Jak mogę zapłacić za zakup diety?

Nasze płatności obsługiwane są przez bezpieczny system „PayU”. Po zakupie diety możemy dokonać przelewu tradycyjnego, zapłacić kartą, BLIK’iem lub poprzez Google Pay.

8. Czy muszę założyć konto, aby kupić dietę?

Tak. Rejestracja w naszym systemie jest niezbędna, abyśmy mogli wysłać odpowiedni plan żywieniowy. W utworzonym profilu możemy obserwować nasze postępy, powracać do archiwalnych diet oraz mieć aktualny plan żywieniowy zawsze pod ręką.

9. Nie pamiętam hasła. Jak je odzyskać?

Aby odzyskać hasło wystarczy w panelu logowania wejść w poniższy link „Kliknij tutaj”. Następnie podać swój adres mailowy i zrestartować hasło. Nowe hasło przyjdzie na podany adres mailowy. W razie wystąpienia problemów zachęcamy do kontaktu mailowego z nami.